Gidu aģentūra
Kopš 2004
ID 36

Koka Rīga – kājām

Koka Rīga: Ķīpsala, Kalnciema kvartāls

Aģentūra „Smile line“ piedāvā Rīgas viesiem iepazīt pilsētas senās koka celtnes ar kurām pilsēta var pamatoti lepoties. Veci nami ir kā veci ļaudis: pilni atmiņu. Tiem ir sava seja un sava īpaša dzīve. To izburbējušās sienas laikam gan piesūkušās ar visām smaržām, kas vējo ap cilvēku mitekļiem. Šajos namos nav jūtama neizteiksmīgā cementa javas un kaļķu smarža, kas tik raksturīga priekšpilsētas klajumos saceltajām modernajām un reizēm mazliet vienmuļajām kārbām, kurām vēl arvien nav pašām savas vēstures. Veco namu sienas ir dzīvas. Tās atdzīvinājuši cilvēku likteņi un notikumi, kas šais sienās risinājušies. Ko gan tās redzējušas? Ko dzirdējušas?

Kalnciema kvartāls kājāmgājējam sasniedzams nepilnas pusstundas gājumā no Rīgas centra, pārejot pāri Daugavai. Te acīm paveras 19.gs. koka apbūves klasicisma ansamblis, kādu neatrast nekur citur Eiropā. Rietumeiropa mūsdienās ir gandrīz pilnībā pazaudējusi savu koka arhitektūru, bet šeit saglabājušās smalkām detaļām bagātas vienstāva un divstāvu koka ēkas – tikai Kalnciema ielā vien tādas ir veselas 23 un ne mazums apkārtējos kvartālos. Te, kur vēl 19. gs. bija ar priežu mežu apaugusi smilšu kāpa, vēlāk tika uzceltas koka ēkas, kas tagad pēc pamatīgas restaurācijas un rekonstrukcijas ir kļuvušas par modernās Rīgas neatņemamu sastāvdaļu. Ēkās atrodas biroji, konferenču zāles, radošās darbnīcas, medicīnas iestādes. Sestdienās garāmgājējs var iegriezties ekoloģiskās pārtikas un amatniecības tirdziņā un atrast sev vēlamo vai arī pamielot vienīgi acis. Gardēdis var iegriezties populārā pavāra Mārtiņa Sirmā restorānā „Māja“.

Tālāk ceļš zinātkāro viesi aizvedīs uz Torņakalnu, kas savu nosaukumu guvis no kādreizējā sarkanā torņa. No torņa gan saglabājušies no laikabiedriem pārmantoti nostāsti. Torņakalna apbūves lielākā daļa attiecināma uz laiku pēc 1812. gada, kad šajā pilsētas daļā nodedzināja ap 700 ēku. Tas bija laiks, kad pateicoties obligātai prasībai pēc paraug-fasādēm tika panākta stilistiska vienotība. Viena no interesantākajām koka celtnēm šeit ir Blokmuiža, Vienības gatvē 27, celta 1841. – 1843. gadam un ir vienīgā muiža ar galerijas tipa kolonādi.


Tikšanās vieta: Rātslaukums 7, Melngalvju nams, aģentūras birojā.

Lūgums rezervēt 3 dienas ieprieš .

Ekskursija iespējama sākot no 2 personām

Rezervēt ekskursiju
Ieteicamais ekskursija laiks
diena mēnesis gads
Valodas *
Cilvēku skaits
-
+
Bērnu skaits (8-12g.)
-
+
Minimal number of people: 0
Bērniem līdz 7 gadiem - bez maksas.
Bērniem 8-12 gadiem - 50% no cena.
Sākot no 13 gadu vecuma biļete maksā pilnu cenu.
Kopā
0€
* Rezervācija iespējama latviešu, angļu, krievu un vācu valodā. Ekskursijas citās valodās ir iespējams rezervēt tikai mūsu ofisā.
JŪSU KONTAKTI
Izcelsmes valsts Latvija
Ko jūs saņemsiet?
Labākās cenas garantija
Individuāli braucieni
Individuāli izstrādātas ekskursijas
Aizrautīgi un pieredzējuši vietējie gidi
Atraktīvs sniegums
Ekskursijas ārpus Rīgas
Ekskursijas 18 dažādās valodās
Elastīgi rezervēšanas noteikumi